KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325161
nr 1432 5161
Emil Clahr
(1905-1983), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk på pannå, 40x51 cm, yttermått inklusive ram: 63x75 cm
Emil Clahr, svensk bildkonstnär född i Bollnäs 1905, död 1983 i Edsbyn.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 22 november 2021
kl 20:04:57
17/11 20:42:22
100 kr
22/11 19:56:24
Emil Clahr
Läs mer om Emil Clahr